– – – – – – – – – – – – – – – – – – –

R.Panufniku Tallinna Missa – “Elutants” – salvestamine

Koor on Hiinast tagasi, aga puhkust kellelegi ei anta; 19. – 26. mail on ETV Tütarlastekooril töine aeg. Tallinnas salvestatakse Suurbritannia helilooja Roxanna Panufniku teost Tallinna Missa -“Elutants”.

See ei ole küll esimene kord, kui ETV Tütarlastekoor antud teosega kokku puutub. Osad vanemad lauljad osalesid ka maailma esiettekandel 29. juunil 2011. aastal Tallinnas Jaani kirikus. Kuid paljudele uuematele lauljatele on siiski tunniajane teos suur väljakutse.

Muusika pärineb kaasaja kaunimate liturgiliste teoste autorilt Roxanna Panufnikult, kelle loomingut on oma kauniduse ja sõnumi tõttu kasutatud rahuoperatsioonides. „Elutants“ on dialoog tänapäeva ja keskaja vahel. Lähtudes Bernt Notke „Surmatantsust“, on selle tegelased leidnud endale tänapäevased vasted ja on nüüd ringtantsus Eluga. Teoses on kaasatud lisaks tütarlastekoorile veel segakoor, orkester, solist, kannel ja jutleja.

Teose segakooriosa laulab kammerkoor Collegium Musicale koos lauljatega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia segakoorist, solist on Patricia Rosario ja jutleja Jaak Johanson. Kannelt mängib muide ETV Lastekoori kunagine laulja Laura Lindpere. Orkestri kohal on sisseseadnud end Tallinna Kammerorkester. Kogu teost ja kollektiive dirigeerib Dirgent Mihhail Gerts. Salvestab Warner Classic ning ettevõtmist kooridineerib Tallinna Filharmoonia.

Ees on kõige töisem aeg, 23. – 26. mail toimub reaalne salvestustöö seega jõudu jaksu kõigile osalistele ning loodame, et peatselt on võimalik ka Teil kuulata seda suurteost.