Maarjamuusika

16. septembril toimub Tallinnas, Kaarli kirikus, Maarjalaulude festivali raames kontsert Maarjamuusika.
ETV tütatlastekooril on au ette kanda kolm Pärt Uusbergi seni avastamata lugu: “Ave Maria”, “Ave Regina caelorum” ning “Ora pro nobis, peccatoribus”

Festival toimub igal aastal 8.-21. septembrini üle Eesti. Kavas on mitmed professionaalsete kollektiivide kontserdid ning traditsiooniline ansamblite ja kooride konkurss. Festivalil esitatakse muusikat, mis on loodud ja pühendatud Jeesuse emale Neitsi Maarjale.

See kontsert avab koori 2012/13 hooaja ning oleme lugudega hoolikalt proovi teinud juba mitu nädalat.

Kahel korral oli meil võimalus kokku saada ka lugude autoriga. Esimest korda tuli Uusberg proovi 9. septembril, kui ühiselt arutleti laulude tähenduse ja tähtsuse üle. Väga huvitav oli kuulata autori selgitusi iga loo kohta. Näiteks Ave Regina caelorum’it kirjutades, inspireeris Uusbergi ladinakeelne tekst ning ta suhestub laulu sõnadesse läbi naiselikkuse, erootilisuse, nõtkuse, kerguse ja sumeduse.
Lisaks tuli Saluveeril mõte panna autor ise oma teoseid juhatama. See oli huvitavaks vahelduseks nii koorile, Aarnele kui ka Pärdile. Üheskoos tehti selgeks isegi pisemad rütmilised ebatäpsused. Usun, et kõigil oli hea tunne pühapäeva õhtul proovist koju minnes – palju oli väikese ajaga saavutatud.
Ka 12. septembril oli meil rõõm näha Pärt Uusbergi proovisaali uksest sisse astumas. Peale häälte lahti laulmist võttis Pärt jälle juhtimise üle ning laulsime kolm lugu väga korralikult otsast lõpuni läbi. Tegime igast loost ka tervikesituse ning tulemus oli juba päris ilus. Meie poolt esitusele tulevad Uusebergi lood on kõik  loomult erinevad ning sisaldavad imelisi ning ka veidi ebatavalisi meloodiakäike, mis tervikus väga kaunilt kokku kõlavad. Soovitame kontserti kuulama tulla ning ise lugude erilisuses veenduda. Kindlasti on, mida kuulata!
Samuti Kaarli kirikusse kohale tulles saata ka näha, kes lugusid juhatama hakkab, kas Saluveer või Uusberg…
pärdiga2 pärdiga3 pärdiga4 pärdiga5 pärdiga6