Ühiskontsert Kopenhaageni Tütarlastekooriga

Kopenhaageni Tütarlastekoor on 13.-25. märtsil Skandinaavia ja Baltimaade tuuril. Väisates seetõttu ka Eestit ja meie pealinna Tallinnat. Kopenhaageni Tütarlastekooril on Tallinnas plaanis workshop maestro Aarne Saluveeriga ning 20. märtsi õhtul ühiskontsert ETV Tütarlastekooriga, kuhu tuleb ettekandele ka päevases workshopis Aarnega õpitud lood.

Kopenhaageni Tütarlastekoor on Taani tippkoor, kelle kõik liikmed õpivad Kopenhaageni muusikakooli Sankt Annæ Gümnaasiums, kus nad saavad muusikalise ja koorilaulu hariduse.
Kooril on lai repertuaar, mille põhirõhk on uuemal ja popmuusikal. Mitmed tuntud heliloojad on kirjutanud teoseid just sellele koorile, nende hulgas Knut Nystedt, Ib Nørholm, Svend S. Schultz, Thomas Clausen, Leif Kayser ja Michael Bojesen. Hiljem on teoseid esitanud teisedki tütarlastekoorid. Koori repertuaari kuulub ka varasemate heliloojate nagu Gabriel Fauré ja Johannes Brahms’i loomingut.Kopenhaageni Tütarlastekoorile on iseloomulik ühtlane kõla, mis tuleneb tüdrukute samaealisusest ja hoolikast hääletreeningust, mis saab osaks kõikidele Sankt Annæ Gümnaasiumi õpilastele.Kopenhaageni Tütarlastekoor koosneb 6.-9. klassi neidudest. Kokku on kooril 130 liiget.
Olenevalt esinemisest astutakse üles 30-60 liikmelise koosseisuga. Tallinna kontserdil esineb 36 tütarlast ja see on osa koori kontsertreisist Põhjamaadesse.

Kopenhaageni Tütarlastekoori Tallinna esinemisel võib kuulda järgmist kava:
Benjamin Britten (1913-1976)
Missa Brevis
– Kyrie
– Gloria
– Sanctus & Benedictus
– Agnus Dei Francis Poulenc (1899-1963)
Litanies à la vierge noirC. E. F. Weyse (1774-1842)
I østen stiger solen op

Jakob Lorentzen (*1968)
Exultate Deo

Michael Bojesen (*1960)
Pater Noster

Flemming Windekilde (*1961)
Længsel
– Sne

Franz Biebl (1906-2001)
Ave Maria

Niels la Cour (*1944)
Fred hviler over land og by

ETV Tütarlastekoor plaanib esitada nii eestimaist muusikat: Kreeki, Pärti ja Tormist, kui ka mõnd välismaist lugu nt G.Holst “Ave Maria”
Kõik mis õhtul aga toimuma hakkab on oma silma ja kõrvaga võimalik vaatama/kuulama tulla. Sellel kolmapäeval (20. märts) Jaani kirikus, algusega kell 18:00. Kontsert on tasuta.
Tule ise ja võta sõber ka kaasa!