Laulsime laulud plaadile!

Möödunud aasta novembrikuus kogunesime taas vanas tuttavas Raadiomajas, et alustada uue plaadi lindistamisega. Nüüdseks on sellest möödas pea aasta, aga öeldakse ju, et kaua tehtud – kaunikene.

Lindistamise protsess on alati isemoodi. Väljaspoolt vaadates võib tunduda, et mis seal ikka – tüdrukud tulevad kohale, võimlevad, hingavad, laulavad lahti ja hakkavad neile tuttavaid laule laulma. Siiski on plaadi tegemine iga kord erinev: erinevad on laulud, mida lauldakse, tunne, millega seda tehakse; erinevad on ju ilm, päev, kellaaeg – kõik see loob meeleolu ja mõjutab seda, mis lindile jääb.

Tihtipeale on stuudios esimestel kordadel endale juba tuttavaid laule lauldes tunne, et kõik see tuleb kuidagi puiselt ning üldse mitte sellisena, nagu tahaks hiljem plaadi pealt kuulata. Kuid siis hakkab toimuma see imeline protsess, mille käigus 25 või rohkem tüdrukut ning Aarne moodustavad ühtselt hingava kogumi, kus toimub teineteise mõistmine, kuulamine, mõjutamine ja sünnib MUUSIKA. Kõige selle tulemusena valmib plaat, mida on ka endal hiljem hea kuulata.

Aasta jooksul oleme käinud stuudios mitmeid kordi, viimane kord alles hiljuti. Meie kaua tehtud-kaunikene, plaadike, hakkab valmis saama.

Veel on jäänud viimane lihvimine ja siis on ta valmis! Plaadi ilmumist tähistame muidugi ka kontserdiga – anname sellest jooksvalt teada.

DSC_0408DSC_0402DSC_0401