ETV tütarlastekoor käis kontserdireisil Prantsusmaal

4. oktoober 2010. ERR (www.err.ee). Autor: Priit Kuusk.

Link artikli asukohale.

ETV tütarlastekoor tegi Aarne Saluveeri juhatusel pikema kontserdireisi Prantsusmaa kuude keskusesse koos loengu ja meistriklassiga.

Reisi alustati Lyonist, kus lauldi konverentsil, toimus ettekanne ning meistriklass eesti koorimuusikast, meie muusikaõpetusest ja laulupidudest.“Huvi meie vastu oli prantslaste seas suur ja tulemusega jäädi väga rahule. Edasine kontserdireis viis läbi Prantsusmaa suurte linnade, meie kontserdid läksid täissaalidele, publik võttis eesti tüdrukud vastu suurepäraselt, kuulajad olid saalis kontserdi lõppedes püsti, mõnel kontserdil andsime kuni kolm lisapala,” rääkis Aarne Saluveer.

Lyoni järel olid esinemispaikadeks Annecy, Aix en Provence, Dijon, Nancy ja Reims. Reisi viimane kontsert toimus 24. septembril.

Eesti tütarlastekoori reisi organiseerijaks ja nende kutsujaks oli Prantsuse suurim kooriorganisatsioon A Cœur Joie, kelle konverentsil Lyonis nad sisukalt üles astusid. Organisatsioonil on Prantsusmaa rahvuslik haru ning ka rahvusvaheline suund (A Cœur Joie International), föderatsioon koordineerib enam kui 500 laste-, noorte- ja täiskasvanute ning seenioride koori tegevust.

Maailmamuusikast olid tütarlaste kavades Gustav Holst, Astor Piazzolla, Leonard Bernstein, Karin Rehnqvist, soome autorid Jaakko Mäntyjärvi ja Pekka Kostiainen.

Lisaks meistriklassi ning loenguosa juhtimisele oli Aarne Saluveer kontsertide kavadesse pannud tavapäraselt oma missioonile ka rohkesti eesti muusikat: Urmas Sisask, Cyrillus Kreek, Olav Ehala, Arvo Pärdi “Zwei Beter” ja “Peace upon you, Jerusalem”, enim palu aga Veljo Tormise loomingust, sh kuuest tsüklist.