Merepealsest linnast, agaratest turistidest, tingimisest ja maailmaime(de)st
ehk
kuidas ETV Tütarlastekoor Hiinas käis (28. aprill kuni 12. mai)
Aprillikuu lõpul, siis kui soojad ilmad ei olnud korralikult Eestissegi jõudnud, viis tee ETV Tütarlastekoori kohta, kus nad polnud koos veel kunagi varem käinud. Ette võeti kontsertreis kaugesse Hiinasse, täpsemalt esimesele Shanghai kevadisele rahvusvahelisele muusikafestivalile Choral Arts Week. Hoolimata ajavahest suutsid tüdrukud uue keskkonnaga harjuda ning esinesid edukalt nii festivali ava- ja lõppkontserdil, eraldi galakontsertidel kui ka workshop’il. Tütarlastekoori hääled kõlasid näiteks Shanghai City Theatre’is, Shanghai Center Theatre’is, Taicang Theatre’is ja Shanghai Oriental Art Centre’is. Samuti leiti aega Shanghais resideeruva Eesti konsuli jaoks, kes organiseeris koorile ja festivali korraldajatele väikse vastuvõtu.
Kuigi Hiina publikukultuur erineb üpris korralikult näiteks tormiliselt kaasaelavatest argentiinlastest, võtsid kontsertide kuulajad eesti tüdrukud hästi vastu, saades vastutasuks põhjaliku ülevaate koori repertuaarist: lauldi näiteks Tormise, Pärdi, Kõrvitsa, Holsti, Piazolla, Kreegi ja Renqvisti muusikat. Spetsiaalselt festivali jaoks oli ära õpitud ka üks hiinakeelne laul Moli hua („jasmiiniõis“), ühendkooridega koos esitati hiinakeelset lugu The Same Song ja pidulikku Va pensiero-t (ooperist Nabucco).
Vabal ajal käisid tüdrukud Shangai linna avastamas. Ametlik ekskursioon viis meid vanasse linnaossa nimega Quibao ehk „Seitse aaret“, iseseisvalt külastasime näiteks vanasid templeid ja aedu, jalutasime jõeäärsel promenaadil, imetlesime (öistes tuledes) linna pilvelõhkujate kõrgetelt korrustelt ning tingisime võlts-brändikauba üle arvukatel turgudel. Need, kes linna peal ringi kapata ei jaksanud, võisid veeta aega hotelli basseinis ja treeningsaalis või lasta end põhjalikult läbi mudida-kloppida mõnes väikses massaažisalongis.
Festivali lõppedes suundus osa tüdrukutest koju, kuid suurem osa jäi veel Hiinasse Pekingit avastama. Riigi pealinna sõideti kiirrongiga (mille kõrgeimaks kiiruseks märgiti 303 km tunnis) ning seal nauditi neli päeva täielikku turistielu. Külastati näiteks Taevatemplit, Taevase Rahu väljakut ja Keelatud Linna, Keisri Suvepaleed ja – mis kõige tähtsam – kuulsat Hiina müüri. Viimane, üks tänapäeva maailmaimedest jättis unustamatu mulje, õnneks sattusime sinna selge ja ilusa ilmaga päeval, mil ümbritsevad mäed ja müüri kulg neid mööda oli näha oma täies võimsuses. Muidugi pidid heledajuukselised eesti tüdrukud reisi jooksul olema fotomodellideks lugematule arvule (hiinlastest) turistidele, kes kõik (kas salaja või avalikult) ilusatest neidudest pilti teha soovisid. Omapärase asjaoluna võib veel ära märkida selle, et päeva jooksul kõikus temperatuur umbes 15 kraadi ulatuses.
Koju jõudes avastasime, et ka Eestisse on lõpuks kevad saabunud.
– Mirjam, ETV Tütarlastekoori peakroonik
——
* „Merepealne linn“ – viide Shanghaile, nimi tõlkes
Rohkem pilte meie facebooki lehel: Hiina album