ETV tütarlastekoor andis tänavuse viimase kontserdi

30. detsember 2009. Klassikaraadio (www.klassikaraadio.err.ee). Autor: Priit Kuusk.

Link artikli asukohale.

ETV tütarlastekoor andis eile ja täna tänavu viimased kontserdid Tallinna vanalinnas Hobuveskis.Hoolimata lumetormist, oli harukordseks kontserdipaigaks muutunud ajalooline Hobuveski kuulajaist tulvil. ETV tütarlastekoori juht Aarne Saluveer ütles, et “on käes mõned hetked elus ja muusikas, mida jagame…”.

Eesti rahvariideis tütarlapsed-neiud tõid kuulajaile erilise rahvusliku läbitunnetamise ja hõnguga kava, koos mõne välisautoriga. Dirigent Aarne Saluveer oli meisterlikult kasutanud Hobuveski “sisearhitektuuri”, selle rataskuju ja pannud muusika teenistusse ruumi rohked akustilised võimalused.

Kontserdile lisasid omapära regiviisiliste rahvalaulude ettekanded koos liikumisega Anne Türnpu eestlaulmisel. Selle kõrval kõlasid seaded Cyrillus Kreegi rahvakoraalide töötlustest, Veljo Tormise unikaalsed “Käsikivimäng”, “Sõrmemähkimismäng” ja “Sampo tagumine” koos oma lavastatud atribuutikaga (Liina-Karina Mikkori koreograafia), noore helilooja Pärt Uusbergi “Igatsus” (Ernst Enno tekstil), autor oli ka ise kohal.

Välisautoritest täiendasid kava inglise klassik Gustav Holst, rootslanna Karin Rehnquist, austraallanna Sarah Hopkins, venelane Pavel Tšesnokov ja soomlane Jaakko Mäntyjärvi.

ETV koori tüdrukutel on omast käest võtta solistid viiuldajaist kuni raadiodiktorini, rääkimata paljudest võimekatest lauljatest.

Tütarlaste nüüdne kontsert oli nende väärikas vastukingitus oma juhile Aarne Saluveerile tema suvel möödunud 50. sünnipäeva puhul.