ETV tütarlastekoor kutsuti maailma koorimuusikasümpoosionile

29. märts 2010. ERR (www.err.ee). Autor: Inga-Gretel Linkgreim.

Link artikli asukohale.

Tuleva aasta augustis toimub Argentinas Puerto Madrynis IX maailma koorimuusikasümpoosion, kuhu kutsuti esinema ka ETV tütarlastekoor ning selle dirigent Aarne Saluveer.

Sümpoosionide 23aastase ajaloo jooksul on see esimene kord, kui kutsutute hulgas on Eesti koor, teatas Eesti Kooriühing.

Kokku avaldas Argentina sümpoosionil esinemiseks soovi 119 koori 40 riigist. Sooviavaldanute hulgast valiti välja 24 koori Ameerika Ühendriikidest, Argentinast, Austriast, Belgiast, Brasiiliast, Eestist, Filipiinidelt, Hiinast, Hispaaniast, Kanadast, Lõuna-Aafrika Vabariigist, Norrast, Prantsusmaalt, Rootsist, Saksamaalt, Soomest, Tšiilist, Ungarist, Uruguaist, Uus-Meremaalt ja Venezuelast. Ainsana on kahe kooriga esindatud Argentina ja USA, kõigilt teistelt maadelt valiti esinema vaid üks koor.

Nädalase sümpoosioni jooksul annavad kutsutud koorid kontserte, toimuvad erinevad loengud, õpitoad, muusikakirjastuste ja –projektide esitlused ning ümarlauad. Aarne Saluveer on palutud juhendama üht neljast sümpoosionil toimuvast meistriklassist.

“Meie ülesanne sümpoosionil on näidata Eesti muusika huvitavamaid aspekte, millega maailm kaugeltki kursis ole,” ütles Saluveer. “ETV tütarlastekoori ülesanne on olla meistriklassis laulev koor – osalejad saavad võimaluse juhatada Eesti muusikat klassikast kuni viimase aja huvitavamate teosteni.”

Maailma Koorimuusika Sümpoosioni korraldab Rahvusvaheline Koorimuusika Föderatsioon (IFCM), millel on üle 2000 liikme üle maailma (organisatsioonid, koorid ja üksikliikmed).