ETV tütarlastekoor esineb Stockholmis ja Gotlandil

30. mai 2009. ERR (www.err.ee). Autor: Priit Kuusk.

Link artikli asukohale.

Maailmas tunnustatud noorte- ja lastekooride hulgas esineb Stockholmis Adolf Fredriki festivalil ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri käe all.Adolf Fredriki festival kannab nime “Let the Future Sing”, see algas 28. mail ning kestab 4. juunini. Pidustused tähistavad Adolf Fredriki rahvakooli, kuulsa noorte- ja laste kultuurikeskuse muusikaklasside asutamise 70. aastapäeva.

Vaatlejatena on festivalile kutsutud koorijuhte ja muusikaõpetajaid kogu Euroopast. Lisaks kontsertidele toimuvad ka töötoad.

Külaliskooride 500 lauljat moodustavad koos Adolf Fredriki kooride 1100 noore lauljaga unikaalse suure ühendkoori.

Esinema on kutsutud üheksa tunnustatud külaliskoori kogu maailmast – lisaks tütarlastele Eestist veel koorid Hiinast, Argentiinast, Rumeeniast, Ungarist, Kanadast, Lõuna-Aafrikast, Lätist ja Venemaalt. Meie kooril on olnud esinemised festivali avapäevadel.

Toimuvad eraldi kontserdid, kus üks või mitu külaliskoori esineb samas kavas kõrvuti Adolf Fredriki mõne oma kooriga.

Üleeile laulis ETV tütarlastekoor koos rootsi lastega Filadelfia kirikus. Eile andsid samas ühise kontserdi Eesti, Läti, Hiina ja Rumeenia koorid. Toimus ka meie koori workshop Immanueli kirikus. Täna õhtul esineb ETV tütarlastekoor taas koos rootsi noortega Kuningliku Muusikaakadeemia kammersaalis Nybrokajenis.

Eesti koori kavades on valdavalt meie oma muusika – Veljo Tormise, Arvo Pärdi, Urmas Sisaski ja Cyrillus Kreegi teosed, aga palu ka mõnedelt välisautoritelt (Astor Piazzolla, Leonard Bernstein, Kirby Shaw ja Lee Kesselmann).

Homme sõidavad tüdrukud Gotlandile ja annavad eri kavaga kontserte seal kuni 2. juunini.