Saluveer juhatas Peterburis kava “Džässis ainult tüdrukud”

21. juuni 2009. ERR (www.err.ee). Autor: Priit Kuusk.

Link artikli asukohale.

Muusika- ja kooritegelane Aarne Saluveer oli kutsutud Peterburgi juhatama oma ETV tütarlastekoori koos Otsa-kooli neidude džässikvartetiga.Koorijuhina tuntud Aarne Saluveer tegutseb samas ka Georg Otsa Muusikakooli direktorina, kus tal õpib noori nii klassikalisel suunal kui džässmuusika erialadel.

Pärast menukaid esinemisi ETV tütarlastekooriga Rootsis Adolf Fredriki festivalil “Let the Future Sings” Stockholmis ja Gotlandil on Aarne Saluveer korraldanud Otsa-kooli klassikalise suuna muusikutega (sümfooniaorkester ja puhkpilliorkester) avakontserdi Kadrioru pargi suvehooajale, juhatanud Tartu laulupeol, olnud Otsa-kooli aastalõpuaktuse peategelasi ning tegi selle kõrval neidudega proove kontserdi jaoks Peterburis.

Seekord viis Saluveer Peterburgi oma tütarlastekoori III rahvusvahelise koorifestivali kutsel. Eesti neiud sisustasid 27. maist kuni 15. juunini kestnud festivali meeleoluka lõppkontserdi “Džässis ainult tüdrukud”.

Seoses “Noorte aastaga” olid festivalil väga nähtavad noorte- ja üliõpilaskoorid. Tuntud kollektiividest tegid kaasa Maria Teatri koor, Peterburi Kammerkoor, Smolnõi Katedraali Kammerkoor, Peterburi Konservatooriumi üliõpilaskoor, Venemaa vanimate ülikoolide Moskva, Peterburi, Nižni-Novgorodi koorid nimekate kooritegelaste juhatusel.

Külaliskooride hulgas olid eeskätt noortekoorid Saksamaalt, Poolast, Suurbritanniast jm.

Eesti neiud esitasid koorifestivali lõpukava St. Peterburgi kuulsa Džässifilharmoonia saalis.

Programmis “Džässis ainult tüdrukud” esitati džässipalu koori ja kvarteti koostöös, kaasaegset koorimuusikat ning Otsa-kooli neidude džässkvartett astus üles ka omaette numbritega. Eesti koorimuusikast kõlas meie klassiku Veljo Tormise “Sampo tagumine”. Kvarteti koosseisus esinesid juba mitmelt poolt mujaltki tuntud, sh Uno Naissoo noortekonkursilt preemiaid võitnud Tuuli Taul (laul), Merje Kägu (kitarr), Mingo Rajandi (basskitarr) ja Aleksandra Anstal (löökpillid).